Професія Швачка


Швачка — це фахівець, який займається шиттям.

Швачка – одна з професій, яка докорінно змінилася в процесі науково-технічного прогресу. Протягом тисячоліть швацькі роботи виконувались вручну. У 1755 році німець Карл Вейзенталь винайшов швейну машину, в якій використовувалась голка з вушком посередині, яка копіювала принцип ручного утворення стібків. З тих пір швейні машини постійно удосконалювались.

Сучасний костюм – це плід зусиль спеціалістів самих різних професій – художників-модельєрів, модельєрів-конструкторів, інженерів-технологів, а безпосереднім шиттям розроблених моделей займається швачка. Швачка повинна мати профільну освіту, адже для роботи їй потрібно вміти не тільки шити, а й знати технологію швейного виробництва, види тканин і їх властивості, принцип роботи швейного обладнання.


На сьогодні професія швачки найбільш поширена в швейному й трикотажному виробництві, вона є актуальною і постійно затребувана на сучасному ринку праці. Працюють швачки на швейних фабриках, у цехах текстильних підприємств, на фабриках індивідуального пошиття одягу, які розташовані практично в кожному регіоні країни.