Професія Кравець


Кравець – фахівець із пошиття одягу з різних матеріалів.

Перші кравці з’явилися ще в Стародавній Греції, проте, особливий статус ця професія отримала приблизно в XV ст., коли зародилося поняття «мода», за вимогами якої почали виготовляти одяг на замовлення. І досі кравецька справа залишається мистецтвом, тому що вона створює унікальний одяг, окремий стиль для кожної людини.

Кравець – творча та популярна професія у сфері надання послуг населенню. Кравець повинен знати сучасні напрямки моди, особливості художнього оформлення, а також володіти технологією конструювання та розкрою. Кравець здатний не тільки зняти мірку з клієнта, а й порадити йому фасон одягу, що підходить за індивідуальним особливостям фігури, внести необхідні зміни у викрійку, самостійно розкроїти тканину і зшити виріб для примірки.

Попит на фахівців з кравецької справи на ринку праці є стабільно високим. Послуг таких фахівців потребують ательє, майстерні по ремонту одягу, підприємства швейної промисловості та приватні компанії. Безліч кравців воліють працювати на дому, займаючись пошиттям одягу на замовлення.